Yeni Kuaförüm

2
482

Yıllarca kuaförü ‘zaman kaybı’ algıladım. Benim için ‘keyifli zaman geçirilen yer’ olamadı bir türlü. Kuaförlerim de pek sevemediler beni. Sürekli ‘hadi, hızlı, 5 dakikan kaldı’ diye söylenen bir kadın. Sever mi? Sevmez tabii; adama gereksiz stres kaynağı. Altı üstü bir fön çektireceksin kuaförün  burnundan getiririm. Gerek var mı? Yok tabii ama tarz işte. Ankara da yaşarken kuaförüm apartmanın alt katında idi. Boya süresince  kuaförde oturamadığımdan kafamı paketletir komşuya kahveye giderdim. Bu daha bir şey değil. Bankanın içerisinde kuaförümüz vardı. Saçlarımı boyatıp, paketletip akşam saatlerinde masama çalışmaya gittiğimi bilirim. Kuaförlerde  geçirilen zamanı da , yaşanan koşturmayı da pek sevemedim anlayacağınız. Sonunda kuaförümü buldum. Zaman geçirmeyi de , sohbet etmeyi de , eşsiz hizmeti  yakaladığım biri var artık. Annem. Şöyle boyayı karıştırıp hikayeler anlatarak sürüveriyor saçıma . Bazen alnıma taşırsa da problem değil. Annemdir, affederim. Stres yok, sıkıntı yok . Hadisiz 35 dakikada fön dahil işim bitiyor. Boyayı sürdükten sonra sade kahvemi de o yapıyor. Kahkaharla; muhabbeti süper. Başka müşteri de olmadığı için özel mi özelim. Sadece röfle yapamaz;  ben de istemiyorum zaten. Böyle iyi. Yeni kuaförümle çok mutluyuz.

2 YORUMLAR

  1. Ben de bulsam boyle birini cok iyi olacak… Cunku benim kuaforum soyledigi tek bir sey var “Sizin de hep aceleniz var”. Var cunku orada oturmak bana vakit kaybı gibi geliyor…

  2. Işılcım, aslında öyle değil ‘anda kalma’ problemi yüzünden böyle hissediyorsun. aslında çok keyiflidir kuaförler tabii kuaförün annen olunca daha da muhteşem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here