Sevgili mi Karı mı?

0
336

Radyoda dinledim bu sabah. ‘Sevgililer günü karılar günü değil ki abicim tabii ki kutlamayacağız. Evliler için değil sevgili olanlar için bugün’. Kutlamasında değilim ben meselenin sadece tanımına takıldım. Evlenince aşkın bittiğinin başka bir söyleniş biçimi. Evlilik sonrası da devam etmeli aşk ne çocuklar ne de artan işler  ilişkiyi ikincil hale getirmemeli. Hayat ‘aşk’ demekken aşkı bırakıp gidiyoruz evlenince. Evdeki kadın anne,eş, iş kadını evdeki erkek baba, eş, iş adamı,….Sonra öyle geçiyor işte hayat umarsızca, aşksızca. Evlilikte aşkın devam etmesi bence bazı önemli süreçlere bağlı; 9 yıllık tecrübeyle…

1- En az ayda 1 gün sevgili olarak vakit geçirin. Yemeğe gidin, sinemaya,….Fakat önemli nokta çocuksuz.

2- Her yere birlikte gidip, herşeyi eşinizle paylaşmayın. Farlı insanlarla farklı sosyal ortamlar sonrasında birlikte paylaşacağınız konular oluşturur.

3-Tek başınıza seyahat de edebilirsiniz. Bu zenginleştirir ilişkiyi.

4- Süpriz kutlamalar yapın birlikte. Sevgililer günü, yılbaşı değil. Kutlama yapmak için sizin belirlediğiniz bir başlık yeterli ve sürprizleri.

5- Çiftlerin her ikisi de bedenine, ruhuna bakmalı ve bakımlı olarak devam etmeli yaşama. İnsanın kendisini sevmesi ile başlar asıl aşk.

6-Birlikte dışarı çıkmak için sevgili iken nasıl özen gösteriyorsanız aynı özeni devam ettirmelisiniz.

7-…………….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here