Mucit değilim

0
324

‘Ancak bir bireysen yaratıcı olabilirsin.Sürü psikolojisinin bir parçası olarak yaratıcı olamazsın.Sürü psikolojisi yaratıcı değildir.Yaratıcılık, gerçek sağlığın güzel kokusudur.İnsan gerçekten sağlıklı ve bütün olduğu zaman,yaratıcılık doğal olarak kendine gelir’.(Osho Yaratıcılık)

Uzun süredir bir sıkıntı var içimde sanki doğuramıyorum gibi…Bir kusabilsem  içimdekini; şampanya şişesi patlamış olacak…Ortalık köpük dolacak,aroma kokacak,sarhoşluk kol gezecek etrafta.Çok fazla yoruyorum beynimi bir türlü bulamıyorum ; her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alıveriyor.Şimdilerde keşfetmeye başladım ‘yaratıcılık’ kelimesinin anlamını bilmiyorum.Sürekli mücit olmaya çalışıyorum.Yaratmak değil üzerinde çalıştığım icad etmek.Olmayanı keşfetmeye emek veriyorum ve tabii ki ;’erkek dünyadan’ sonuca odaklanıyorum.Bir şey icad edeceksin de  ne işe yarayacak,ne kadar nadide,ne kadar başka,….?Oysa ki kadın sürece odaklanır; bilir oradaki keyifleri,zenginlikleri ve herşey bu kadar muhteşem giderken sonucun da böyle şahane gelivereceğini.

Bu sabah bir kolaj yaptım. Beynimi patlatmadan , kadın ben gibi; eğlenceli,renkli,lezzetli,özgür,…çok keyifliydi. Bazen sonuca hizmet ederken yolumuzu kaybediveriyoruz.Ben nerden başlamıştım  onu bile hatırlamıyorum.

Gbernaceriterçek yaratım süreci ne paradan anlıyor;ne şandan, şöhretten.O sadece yaratmaktan ve yaratılandan keyif almayı biliyor. Fotoğraf,yazmak,yemek…hepsi kalbe derinden dokunurken; icadın ne önemi var ki.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here