Kıbrıs da bir köy …..

0
374

Davutköy GirneYıllarca karşı oldum yazlık ev durumuna. Aynı yere gidip , zaten sınırlı olan 15 günlük tatili aynı mekanda geçirmek olur mu? Olmazzzz. Olsa da bana uymaz. Aynı yer, aynı insanlar , benzer sohbetler adı da tatilmiş. Devre mülk alıp her yıl başka yerde geçirmek bile daha güzel bir plan. İnsan değişiyor zaman içinde….Bu yaz sadece beş gün için arkadaşımın Kıbrıs’daki evine (yazlık) tatile gittik. Başkasının evi tatlı mı geldi? Bende bir değişim rüzgarları mı var ? Kısaydı lezzetli mi geldi? Bilemem ama yazlık mı alsam dedim ilk defa.

Arkadaşımın evi aslında ailenin yazlık evi Davutköy Girne’de. Kıbrıs a bu 4-5 inci gidişim ama otele gitmekten kat kat keyifli idi. Ben konu komşuyu, esnafı, başka yerler görmeyi seviyorum. Evde tam 5 kişiyiz. İki anne ve 3 çocuk. Yardımcı, destek hizmeti mevcut değil. Bu konuda da çok şey farkettim ama onları sonra anlatacağım. Ev deniz kenarında. Zaten yazlık dediğin denize sıfır olmalı. Yoksa bir anlamı yok. Mayo ile denizden çıkıp eve gelebilmeli, sabah yüz denizde yıkanmalı. Çocuklar sıkılınca kumdan kale için sahile salınmalı.  10 tane ev var yok o bölgede. Doğanın, denizin , iklimin her durumunu yaşayabiliyor insan. Gökyüzünde ayı ve samanyolunu seyrederek sohbet etmek , hiç sokağa çıkma isteği duymamak yada zaten hep sokakta olmak ne büyük bir özgürlük. Bunu özgürlük tanımlarken bakış açısı önemli tabii. Çocuklar uyurken evden uzaklaşamamak esaretini özgürlük diye yorumlatan ya yanımdaki arkadaşım yada sahilin ambiyansı.

Güzeldi hem de çok. Ahçılık, temizlik, miçoluk, annelik, gezentilik, sanatçılık,maceraperestlik,…..Bu tatilde yapılanlardandı. Güzeldi hem de çokkkkkk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here