Kaldığımız yerden

3
434

Düşünüyorum da dünlerimde derinlemesine paylaştığım dostlarıma selamsızlaşmışım. Sezen Aksu diyor ya

‘çok zamandan beri
eski dostlar birbirini aramaz oldu
aramıza hayat girdi
yıllar bize yaramaz oldu

ağlarım, ağlarım geceler boyunca
anılar dalga dalga sahilime vurunca
bi selam gelince, sela verilince
ağlarım arkadaş şarkısını duyunca

bir yanağı okşayan kader
diğerine bin tokat vurdu
bildiğim kadar değilmiş meğer
dünya bize hep oyun kurdu’.

Bu sabah havalimanında bir adam dergisini alıp yer verdi bana. Yüzüne baktım ‘eski dostum’. Görmüyorum neredeyse iki yıldır. Boşandılar arkadaşımla ve biz de boşandık onlar gibi. Oysa tekbaşınalığımın günlerinde o-onlar vardı yanımda. Doğum yaparken hastahanede yanıbaşımdaydılar. Oğullarının sünnetinde saatlerce ağlama dinledik birlikte. Üzücü ama güzel olan en son dün görüşmüş gibi sohbete başladık. Kaldığımız yerden….

3 YORUMLAR

  1. Bernam;

    Söylenebilecek söze en iyi ifade “Kaldığımız yerden…” geçmişde bıraktıklarımızı kaldığımız yerden yine gönlümüzde ağırlamak… insan yine de kendine sormadan geçemiyor niye birbirimizden birbirimizi mahrum etmek … Nihayetinde; hayatlarımızın bir ucu birbirine değdiğinde derinden burukluğu yaşamak yaşananları anımsayarak hüzünlenmek..

    Oysa ki, zaman sıkıntısını en üst düzeyde yaşadığımız birbirinden farklı olmayan günlerimizde eski dediğimiz ama yüreğimizdeki yerleri eskimeyen dostlarımız ile kendimize zaman ayırmak kaldığımız yerden……

  2. Bernacım Sezen şarkısı çukk oturmuş anlatmak istediklerine…Aslında bende aynı derten muzdaribim,özellikle gece gündüz birarada olduğum üniversite arkadaşlarımla aramıza sanki uzak kıtalar girdi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here