İş Stresini Yönetmek

0
363

Biliyorum özellikle Call Center çalışanları ciddi bir hedef kaygısı ve stres içinde. Fakat şu bir gerçek ki stressiz yaşam yok günümüzde. İş stresinizi kendiniz yönetebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki önerilerimin bazılarını uygularsanız sonuç alacağınıza eminim.

1-Mutlaka sabah kahvaltı yapın. İyi geliyor ise kahve de içebilirsiniz.

2-Sabah işe yürüyerek gidememem seslerini daha yazmadan duydum. Servisten iki durak önce inerseniz sabah ve akşam yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Böylece güne canlı başlarsınız.

3- Stresli bir konuşmadan sonra nefes alın ve kısa bir mola alın. Fakat molada bu keyifsiz görüşmeden bahsetmemeniz önemli.

4- Masanızda mutlaka aynanız olsun. Çalışırken nasıl bir yüz halinde iseniz o şekilde enerji verirsiniz. Hem kendinize, hem müşterilere hem de çalışma arkadaşlarınıza.

5-Öğlen yemeğinde iş arkadaşlarınız ile zamanı paylaşıyorsanız işten bahsetmeyin. Sizi sıkan, üzen müşterilerden konuşursanız öğlen molasının da keyfi kalmaz.

6- Molalarınızda kitap okumayı deneyin. Size iyi gelen kısa hikayeler olabilir. Kendi Kutup Yıldızını Bul gibi.

7-İyi birşey oldu ise mutlaka kendinizi ödüllendirin. Yöneticinizden beklemeyin ödülü siz kendinize verin. Küçük bir çikolata bile olabilir.

9-Mutlaka bir hobiniz olsun. Bu size iş dışında başka bir dünyaya girme fırsatı verir. Molalarınızda bu aktivitenizden konuşabilirsiniz.

10-Tatil hayal etmek insana iyi gelir. Hemen yarın seyahate çıkmanız  gerekmiyor. Herşey hayal etmeyle başlar. Gideceğiniz yeri araştırın, bilgiler toplayın, turları araştırın. bu süreç bile gitmek kadar iyi gelecektir. Çalışırken tatillerinizi planlayın.

KENDİ MOTİVASYON BİÇİMİNİZİ KEŞFEDİN……

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here