İmza : Kızın….Melekler Ajandası

1
423

İlk yeni yıl hediyelerimi aldım. SEVDİĞİM DOSTLARIMDAN…İkisinden gelen hediye de temelde aynı şeyi söylüyordu. ‘Sen özelsin ve herşey hayal ettiğin gibi çok güzel olacak’.

İmza:Kızın kitabı aslında hayallerin gerçek olduğunu gösteren bir kitap. Yaşları 8-75 arasında değişen 100 kızın babalarına yazdıkları mektuplar. Baba-kız ilişkisi içinde cinsellik barındırmayan bir ilişki ve her mektupta kendi babamı düşündüğüm çok keyifli bir kitap olmuş. Geliri bir ise çocukların eğitimi için bağışlanacak. İçinde üzülerek gördüğüm bir şey var sadece. Pek çoğunun babası bu dünyadan ayrılmış. Aslında alınabilecek mesaj o kadar net ki. Geç olmadan paylaşmalı; ne hissediliyorsa. Sadece babamız ile değil annemizle, sevgilimizle, çocuklarımızla. Açıkçası elimizin altındakilerle…..Onlara anlatmalı neler hissettiğimizi ve onlardan  neler öğrendiğimizi. Bir mektup; çok para harcanmış bir hediyeden kat be kat değerli olabilir. Mesele anlamda.

Melekler Ajandasını açtım içinde adım yazılı bir kitap arası. Benim için hazırlanmış. Yıldızlar var üzerinde kitap arasının tıpkı bana bu hediyeyi hazırlayan  arkadaşım gibi IŞILtılı. Açıyorum heyecanla içini ilk cümle ile çarpılıyorum.’Artık sizin yılınız geldi. Sizin kendiniz olma, kendi yaşamınızı yaratma, kendi rüyalarınızı gerçekleştirme yılınız geldi. Artık sizin bilincinizde gerçeği bilmenizin zamanı geldi. Sevgiyi, Bir’liği , inancı, inancınızın gücünü ve herşeye kadir olduğunuzu artık anlamanızın zamanı geldi.’ İçinden bir melek kartı çıktı. Benim kartım. Şöyle yazıyor üzerinde ‘Etrafındaki herşeye ve herkese ışık ver. Bil ki o ışık,senin dünyana da yansıyacak.’

Doğum günümde ise söyle yazıyor: ‘Vücudun kutsaldır. onun değerini bil.’

İyi ki varsınız sevgili dostlarım…..

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here