Herşey Hayal ile Başlar

0
341

Enerji, evrene gönderme, dilek dileme, dua etme öngörülerim henüz gelişmemişken de çok istediklerim gerçek oluverirdi. Çocuktum….Pek bilmiyordum nasıl yapıldığını. O günlerde şimdilerde pek okunmayan sevgi profösorünün kitaplarını  okurdum. Ondan öğrenmiştim kalple düşünmeyi kalple istemeyi bir de başkalarını hep güzel algılamayı…..İstediğiklerimin gerçek olduğunu ve zamanında gerçekleştiğini gördükçe kalp konusuna daha fazla inanmaya başladım .

Bir süredir başka diyarlara gitmeyi hayal ediyoruz ailemle. Hayal etmiyor dile getiriyoruz, kurguluyoruz. Hepimiz kalbimizi taaa içinden koyduk; dillendirdik, resimledik, gidip gördük. Bunları yaparken ne bildiğimiz bir şey vardı ne de fırsat. Sadece hayal ediyorduk. Nereye gitmeli? Nasıl bir okullları olmalı çocukların? Evimiz bahçeli olsun , bir de köpek ne yakışır ….ne yakışır. Arada oğlum söze girer heyecanla; ‘Bisikletle okula gideceğim ben’ . Ailece hayal kurmayı denediniz mi  hiç? Biz çok eğleniriz. Bazılarına olmayacak duaya amin demek gibi gelir. Bana hiç öyle gelmedi . Bu yaşamda herşey gerçekleşebilir yeter ki kalpten inan. İçinde olumsuz enerji olmasın.

Sonra bir gün öğreniverdik. Almanya’ya gidiyoruz…..Henüz bahçeli bir evimiz yok, çocuklar okula bisikletle gitmiyor ama olur. Sadece hayal ile başlar herşey. Zamanı ise everene bırakmalı o doğruyu bilir; getiriverir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here