Heidelberg

0
533

Yurtdışı tatil hayallerime hiç Almanya’yı koymamıştım. Bu ülkede çok Türk olduğundan mı? Yeterince tanımayışımızdan mı bilinmez ama pekçoğumuz dünyada görmedik yer bırakmamış ama Almaya’da tatil düşlememişizdir.

Bence ciddi hata. Hele Christmas ın yaklaştığı şu günlerde Weihnachtsmarkt lar kurulu iken bir Almanya tatili kesinlikle çok keyifli olur. Çok sevdiğim yer var  Heidelberg. Yeri bambaşka kalbide….Şehrin nehir kenarında olması mı? Yukarıda ihtişamla , sesizce beni seğreden şatosu mu bilinmez bu etkiye sebep. Şu bir gerçek ki; çocuklar gibi şen oluyorum. En son atlı karıncaya çocuk ruhum için ne zaman binmiştim hatırlamıyorum ama bu yıl Heidelberg’de Atlıkarınca keyfi yaptım. Sokaklar ışıl ışıl….Erkenden yatağına giden Almanlar yaşamıyor bu çevrede yada bir süreliğine izin almışlar kurallarından. İçkiler içiliyor, şarabın zaten adı yok. Nerde şarap nerde su. Hiç mi taşkınlık yapıp saçmalayanheidelberg-weihnachtsmarkt-p006 heidelberg3 heidelberg olmaz. Yok …..

Heidelberg e gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bir mağaza var. Wohlfahrt. Unuttuğunuz çocukluğunuzu bulabileceğiniz tek adres. Mağaza neredeyse müze olmuş zaten…..

Coşacak enerji için…Kesinlikle bu mevsim Heidelberg.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here