Dondurma En Çok Kimi Sever?

0
331

Kedimiz DondurmaDondurma ; sapsarı yılışık mı yılışık sevgi arsızı bir sokak kedisi. İsmini tabii ki çocuklarım koydu. Bebekliğinde zarar görmeyip kemikleri kırılmadı ise karada ölüm yok kendisine. Kızım boynunu dirseğinin arasına sokarak gezdirdi aylarca kolunda. Kedilerden nefret eden bir annenin çocukları bunlar.

Nasıl bu kadar kedilerden korkarken onları kediperver yetiştirdim ben bile inanamıyorum. Nasıl çaktırmamışım? Bodrum’daki ev de onların kedi sevme hislerini destekliyor. Neden mi? Tüm mahalle kedileri bizim evin önünde. Akşam sofra hazırlanır bekçi koymazsan vay haline o sofranın. Yaşayarak öğrendik; Türk öğrenme şekli ile dümdüz edildi soframız.

Bugün balık tutmaya gidildi. Tabii tek amacımız kedimiz Dondurma’yı organik beslemek. Balık tutuyor oğlum tüm gün. Zaten balık boyları kediye layık. Oğlum da mutlu önemli bir iş peşinde. Tam 3 adet balık için 4 saat deniz kenarında olta başında bekledi. Ne mutlu ki böyle görevler alıyor kendine…Sabahları kimi görse bacağına dolanan Dondurma’nın has adamı artık oğlum Ege. Onun kadar çabalayanımız yok valla. Biz kedi mamasından ileri gidemezken oğlum denizden balık tutuyor. Çıta yükseldi. Beni zaten sevmiyor da kedi. Normal olarak anlıyor elektiriği. Kediperver çocukların kedi sevmez anneleri olarak hep destek tam destek ama arkadan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here