Ayşe Arman Duymuş! Ben unutuyorum…

0
331

unutkan kadınAyşe Arman bugün yazmış muhteşem unutkanlıkları. Yıllardır yaşıyorum ben bunları; unuttukça gülüyorum güldükçe üzülüyorum. Komik hem de trajik halime. Neleri unuttum bu güne kadar. Biliyorum bu kalıtsal ; annem de unuturdu. Ev terlikleriyle işe gittiğinde ben yakalamıştım. Öğlen eve gelir yemek yapar sonra işe giderdi annem. Bir gün ceketin içine mutfak önlüğü ile gitmiş işe. Örgüydü mutfak önlüğü ; hatta bir iş arkadaşı hoş bir tarzı olduğu için beğendiğini söylediğinde  farketmiş anneciğim.

Sıra geldi benim hikayelerime…

Arabam yok!: Sabah çıkıyorum evden 4 katlı otoparkın her noktasını aradıktan sonra sonuç belli arabam çalınmış. Hemen güvenliğe haber veriyorum. ‘Arabam çalınmış’. Kamera kayıtları inceleniyor bu sırada benim işe gitmem gerekli tabii. arıyorlar beni bir gün önce 08:15 de araçla birlikte site kapısından çıkıp bir daha giriş yapmamışım. bir bakıyorum arabam ofiste otoparkta öyle duruyor.

Gecelikle işe: Arabamdayım , peksevmem pembe giyinmeyi gözüme ilişiyor. Elbisem pembe. Sabah giyinirken pemge geceliği çıkarıp elbiseyi giymek yerine yine geceliği giymişim. Arabada aniden farkediyorum.Şükürler olsun. Rezillik.

Otoparkta arabam nerde: Bıktım artık otoparkta araba aramaktan. Tek çözüm hep aynı yerlere bırakmak. Aynı katta belli köşelerim var. Aksi halde yarım saat kaybediyorum araba ararken.

Nereye gidiyordum?: Bazen arabaya binip yoluma giderken ani bir uyanma yaşıyorum. Nereye gidiyorum? Bulamıyorum. Eve geri dönüş.

Klasik Cep telefonu kayıp: Telefon ile konuşurken cep telefonunu aramam standart.

Araba çalınıyor: Sabah taksi ile işe gidiyorum. Arabam ofiste bırakıldı. Eminim ama anahtar nerede? Düşün ki bulasın ama cevap yok. Ofise gidiyorum otoparkta araba da yok. evet kesin çalındı. Senaryo da yazıyorum. Masamda anahtarı unuttum. Aldı biri otoparktan  arabayı ve gitti. Gerçek ne peki? Öğlen koşarak toplantıya yetişmem gerekiyor; arabayı ortada bırakıyorum. Güvenliğe anahtarı veriyorum. Akşam arabayı almayınca onlar da kapalı garaja çekiyorlar ve tabii göremiyorum.

Bunların hepsinde yürek ağızda. Bir kaybolma, çalınma hali.Hepsinin sebebi tek kafada milyonlarca tilki ve beş iş bir arada yapılırken bazıları yok sayılıyor. sonra bir telaş, bir adrenalin. Reva mıdır ? Bilinmez.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here