Aşkı zora sokmak!

0
393

aşkı zora sokmakAşık olmak ne güzel bir duygudur ki; insanı havalara uçurur. Dünyadaki herşeyi yapabilecek enerji, tüm muhteşemlikleri görebilecek imkan tanır insana. Damarlarlarında kan değil adrenalin gezer neredeyse….Başlangıçlardaki güzelliklerle bir derdim yok ,devamında yaşananlar ve bağımlılığın getirdiği sıkıntılar ile benim derdim. Aşk dolu dizgin devam ederken bazen kendini başka bir hayatın içinde bulmakla ilgili sorgularım. Aşk ‘kendin olmak’ iken bir bakmışsın aslında yörünge bir yaşamın içerisindesin. Kendi isteklerine dair değil başkasının , sözde aşık olduğun, adamın istediklerine göre yaşar olmuşsun. Aşkla filizlenen ağacın gövdesinde küçük , hastalıklı lekeler oluşur. Ağaç dışarıdan çok güzel görünmeye devam eder bu süreçte. Henüz hastalık küçüktür ve koca ağacı öldürebilecek bir güç olamaz ki minicik böceklerin oluşturduğu hastalık.

Sorgular başlar. Kimle, nereye, neden, nasıl kıyafet, …..Engeller baş gösterir. Gitme, giyme, yapma,konuşma….Ağacın üzerindeki küçük hastalık gövdeden dallara doğru yayılıverir.

Bir bakmışsın ki adrenalin , mutluluk kendini hüzne bırakmış. Güzel vakit geçirmek ise birlikteliğin en önemli tarafı, desteklemek ise birbirini; bunların hiç önemi kalmadan sürekli bir tartışmaya dönmüş ilişki….İşte o hallerde bile bitirmeyi beceremeyen pek çok bünye vardır yaşamda. Bitişleri yapamaz, gençlikte bitişler zorlar insanı. Yaşamı uzun soluklu algılayamamaktadır. Fidan yeşil başlayan aşk ; hastalıklı bir ağaca dönüp kuruduğunu gördüğü halde görmezden gelir…..Bitiremez.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here