Anneme Çekmemişim!

4
610

ANNEMAnnemi her ziyaretimde biraz komplekse kapılıyorum ben. Bu becerikli kadının kızı nasıl ben olabiliyorum diye. Annem diye söylemiyorum 10 parmakta 10 marifet ama ‘ anasına bak kızını al’ atasözü kesinlikle bizim için uygun değil. O sadece ‘ alma’ olabilir. Yine evde diktiği çantaları gösteriyor annem. Hepsi birbirinden yaratıcı ama en güzeli de onlar için zaman, düşünce, gönül emeği veriyor. Son zamanlarda pike ve yatak takımı dikmeyi bıraktı da ezikliğim artmıyor. Her akşam kurulan sofralarda ben sadece bardak koyan konumundayım. Mezelerde sınır tanımıyor ki…Beyin salatası, patlıcan, kabak,….Ne ben sayayım, ne siz görün. Şöyle söylemek isterim masada yer olmuyor. Akşam sofradan kalkıyoruz ben İstanbul’un yorgunluklarını çıkarırcasına koltukta uyurken annem sofrayı kaldırıp; toparlıyor. Bitmediiii sabah erkenden kalkıp torunlarlarla balık tutmaya. Ben uyandığımda onlar balıktan dönmüş oluyor. Şanslı isem çayı ben demliyorum yoksa hazır kahvaltıya uyanıyorum. Bu konforlu günlere biraz komplekse girivereyim ne yapalım. Her evlat annesine çekmiyor işte….

4 YORUMLAR

  1. Fato Teyzem, hepimiz biliriz marfitelerinii… birbinden ala yemeklerini isteyerek ve çekinmeden yemişisizdir….hepimizin kursağından hem gönülden hem iterek birşeyleri göndermiştir vesselam….Marifetlerini göstermese bile onun gönül zenginliği yeter, sıcak misafirperverliği, anne kokulu dost yaklaşımları bir başkadır… Yedirmeyi bıraksa bile yedirttirmesi de daimdir. Hala, sizden ayrıldığım bir gün kol çantamdan çıkan demet halindeki deniz börülcelerini unutamam…

    Bernam, yazını okurken öyle hissetim ki o bahçede sizinleyim. Baharın dışını ısıtmasada içini ısıtan o dinginliğinde sizinle olmak sohbetin dibine vurmak isterdim.
    Keyfiniz daim olsun Hepinizi öpüyorum…

    • Sen beni patlayan rus salatası kavanozu ile hatırlayacaksın….Bu nedenle de beceri hallerimde ciddi bir leke olduğundan orada gelişmem zor. Bugün Bodrum un pazarı hemen gidip iki fişek deniz börülcesi kapıyım.
      Bahçemiz yenilendi…Terasımız artık daha büyük gönlümüz her zamanki gibi bekleriz burdayız…..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here