Anneler günü telaşı

1
383

pet şişe çiçekDefne nin anne resmiBir haftadır evimizde hummalı bir hazırlık….Bebeklerim anneler günü için üretimde. Her hediyede daha çok anlıyorum ben ‘dokunamadığım hediyeleri’ seviyorum. İçinde düşünce , el emeği bolca olan ….Egem geçtiğimiz hafta pet şişelere çiçek ekti. Okuldaki konumuz bu ama evdeki yaratıcılığı görmek gerek. Pet şişenin üzerinde delikler açmış, yıldız çiçekleri oralardan dışarı çıkıyor. Zaman içinde çiçeğin pet şişeyi tamamen kapatacağını ve çok daha güzel grüneceğini söylüyor. Böylece topraktan güneş de görebiliyor çiçekler….Balkonumuz çok lezzetli oldu. Defnem dün kurabiye yapmış…Kocaman bir KALP. Evde bir kriz hali çünkü kurabiyeden kimseye vermiyor. annesi yiyecek. hergün bir başka anne resmi ile geliyor.

Anne; ne demektir deyip anneliğimi sorguladığım günlerdeyim. Bir anne olarak ne zaman TAM oluruz? Olabilir miyiz? Yavrularımızın kalpleri o kadar güzel ki….Her farkettiğimde bir kere bir kere daha aşık oluyorum. Ne güzel dünyaları var , ne güzel yaşam bahçeleri yaratıyoruz….

Her bebeğe bir anne, herkese annelik duygusu dilerim….

 

1 YORUM

  1. Ne sanslisin o kurabiyeyi yiyebildiysen 🙂 Benim guzel oglum hediyesini verdi , ben acinca paketi Mina ile bolusup yediler afiyetle… Ama oyle mutluydular ki yerken ve bana sadece en kucuk parcasini verirken o ennnn buyuk hediye gibi geldi bana…Iyi ki varlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here