Alışveriş keyfi….

0
335

Markete gitmek keyif miydi? Yok canım hızlıca alıp çıkarsın; hatta son zamanlarda o işi de evdeki yardımcıya ihale etmiştim.Tüm operasyonel işler başkaları tarafından yapılsın. Ben işe gidiyorum. Ne komik ? Hayatımızın merkezi neresi ? Kimsiniz?  Ne yaparsınız? Dün markete gittim . Harika birşeymiş hafta içi sakince bir markette alış-veriş yapmak. Koşturmasız….düşünerek….

Anlattıklarımdan bazılarını canınız isterse şimdiden özürlerimi bildiririm. Akşam evde balık var lüfer 12TL ya düştü diye bıkmadan balık yemeye çalışıyoruz. Yanına biraz mantar alayım Burhan sever ,100 gr turşu alsam Defnem yüzünü ekşiterek ne güzel yer. Egem sabahları içsin diye 200 gr lık günlük süt , taze çıkmış tombik ekmekleri de sever benim oğlum. Reyon reyon geziyorum ailemin her ferdini düşünerek. Fiyat karşılaştırması yapıyorum, kampanyalı ürünleri kontrol ediyorum…harika.

Kasaya geldim önümde iş kıyafeti ve topuklu ayakkabıları ile hızlı hızlı kasadan geçmeye çalışan bir kadın. Onu hatırlıyorum marketin içinde tam 3 kere bana çarpmıştı. Eminim farkında bile değildir. Yine özür diliyor işte şimdi de balık reyonunda balıklarını unutmuş. En son soruyor kasiyere ‘ödedim mi?’ İnanılmaz!!!!!! Eski ben işte; ne aldığının farkında, neden aldığını da bilmiyor zaten, fiyatlarından da haberi yok belli ki. Alışveriş yaptı mı? Yaptı. Bitti işte tüketiverdi alışverşi de. Ne yaptığımız değil, hangi duyguyla ve ne için yapıldığı o kadar önemli ki. Her zaman söylediğim gibi anda kalmak. Sadece yapılan şeye kafa yorup; bedenle ruhla orada olmak. İşse iş, aşk ise aşk marketse market.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here