40 yaşında kadın

0
540

40 yaş penceremi tıklamaya başladığı şu günlerde benim yaşımda olan diğer kadınları fark ediyorum. Hepsi bir değişim halinde, değişim adımları isteğinde. 40 yılda bir büyük hareketler yapma peşindeler. Neden mi? 40 yaş hayatın yeniden sorgulandığı ve taşların tekrar örüldüğü önemli bir yaş. Tekrar başlıyorsun kolay mı? Bedenini, ruhunu yeniden keşfediyor kadın. Uzun yıllardır farketmedi hatta biraz erkekleştiği yaşamı kadın dinginliği ile tekrar anlamlandırıyor. 40 yaş kadını korkutucu hallerde aslında her an hiç beklenmeyen bir süprizle karşınıza çıkabilir. Öteki olmanın tadı yavaş yavaş geliyor. En önemlisi biraz isyankar ‘dur’,’hayır’ diyebiliyor artık. Pek çok insan 40 yaşındaki kadınların yaşamlarındaki değişimi yazıyor. Bence beyninle, tüm olgunluk ile, dostlarla, annelikle, dişilikle, güzellikle , aşk ile, yaşamla tekrar tanışıyor kadın; 40 yılda bir. Veeeee değişim tüm güzelliği ile doğuyor. Tüm tanımlar değişiyor ve kadın sürece odaklanmaya başlıyor. Sonuçlardan çok yaşam dinamiklerinin tam da ortasında yer almaya başlıyor. İstemediklerini gönderip istediklerine daha sıkı yapışıyor. Enerji o kadar yüksek ki ….. herşeyi yapabilir.

Andy Rooney der ki: Yaşım ilerledikçe, en çok 40 yaşını aşmış kadınlara değer vermeye başladım. İşte bunun sebeplerinden bir kaçı. 40 yaşını geçmiş bir kadın asla sizi gecenin bir yarısı uyandırıp ‘NE düşünüyorsun?’ diye sormaz. Umurunda değildir çünkü NE düşündüğünüz. 40 yaşını aşmış bir kadın TV deki maçı seyretmek istemiyorsa, söylene söylene TV’nin karşısında yanınızda oturmaz. Yapmak istediği bir şeyi yapar. Ve bu genellikle daha enteresan bir şeydir. 40 yaşını aşmış bir kadın kendini yeterince iyi tanır ve kendinden emindir. Kim olduğunu, NE olduğunu, NE istediğini, ve kimden istediğini bilir. 40 yaşını aşmış çok AZ kadın onun hakkında ya DA yaptıkları hakkında NE düşündüğünüzü önemser. 40 yaş üstü kadın çoğunlukla büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymuştur. Hayatında en son ihtiyacı olduğu şey bir başka mız mız, devamlı söylenen, NE yapacağına karışan, yapışkan bir aşıktır. 

40 yaşını aşmış kadın, ağırbaşlıdır. Bir operanın ortasında ya DA pahalı bir restoranda sizinle çığlık çığlığa kavga etmesi çok nadirdir. Ha tabi hak ettiyseniz, sizi vururken de hiç tereddüt etmez, sonuçlarına katlanmayı DA planlayarak. 

40 yaşını aşmış kadın övgüler yağdırmakta çok bonkördür, çoğu hak edilmemiş bile olsa. çünkü takdir edilmemenin NE olduğunu iyi bilir. 

40 yaşını aşmış kadın sizi bayan arkadaşlarıyla rahatlıkla tanıştıracak kadar kendine güvenir. Daha genç bir kadın, en iyi arkadaşını bile görmezlikten gelebilir, yanındaki adama güvenmediği için. 

40 yaşını aşmış bir kadın Kıpkırmızı bir ruj sürdüğünde bu ona çok yakışır. Ama daha genç kadınlarda böyle değildir. Çiğ durur. 

40 üstü kadınlar açık sözlü, doğrucu ve dürüsttürler. Onun için NE anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur. Ne kadar geri zekalı olduğunuzu bir çırpıda açık açık söyleyiverir. eğer bir geri zekalı gibi davrandıysanız. Kadınlar yaşları ilerledikçe medyumlaşırlar. Ona günah çıkarmanıza Hiç gerek yoktur. Onlar her haltınızı bilirler.. 

40 yaş üstü kadınlar sevgi ile kalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here